Predávate svoj dom? Najprv by ste sa chceli dozvedieť, akú hodnotu má vaše súčasné vlastníctvo. Toto je kľúčom k vypracovaniu vašej cenovej dostupnosti a výpočtu pohyblivého rozpočtu.

Ocenenie nehnuteľnosti je jednoduchá, ale dôležitá súčasť predaja vášho domu. Ak nepoznáte hodnotu svojho majetku, mohli by ste uvádzať na trh príliš nízku alebo príliš vysokú cenu a tak by ste sa mohli usilovať o dosiahnutie svojich pohyblivých cieľov.

Nie ste si istí, čo sa týka oceňovania nehnuteľností? Prečítajte si tento dokonalý sprievodca a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o oceňovaní nehnuteľností, keď zodpovedáme 4 bežné otázky …

 

1. Čo je to ocenenie nehnuteľnosti ?
Zjednodušene povedané, oceňovanie nehnuteľností je proces získavania odhadu hodnoty vášho domu od realitného agenta alebo nezávislého odhadcu. Je založený na rôznych faktoroch, ako je poloha, veľkosť, stav atď.

2. Prečo je oceňovanie nehnuteľností dôležité?
Existujú dva hlavné dôvody, prečo je dôležité oceniť váš majetok; Po prvé, aby ste sa dozvedeli, akú cenu by ste sa mali spýtať, a po druhé, aby ste si mohli vypočítať svoj rozpočet pre budúci domáci ťah.

Požadovaná cena
Oceňovanie nehnuteľností vám pomôže rozhodnúť sa za primeranú cenu na základe aktuálnej hodnoty vášho domu. Odporúča sa, aby ste získali aspoň 3 nezávislé ocenenia s rôznymi realitnými agentmi alebo nezávislými odhadcami, preto môžete porozumieť skutočnej hodnote vášho majetku.

Najmenej 3 ocenenia nehnuteľností vám môžu dať priemer, ale tiež vám pomôžu zistiť, či agent oceňuje príliš nízku alebo vysokú cenu. Potom môžete spochybniť odôvodnenie realitného agenta a urobiť informované rozhodnutie o vašom výbere agenta.

Vedeli ste, že tím pre sťahovanie domov v Homewise uskutoční bezplatný dôkladný a nezávislý prieskum vášho majetku? V rámci nášho bezplatného servisu Move Simply náš tím expertov preskúma nedávne predané ceny vo vašej oblasti a nájde vhodné porovnateľné nehnuteľnosti, aby zabezpečil, že ste na trhu za primeranú cenu. Ale neberte si za to slovo, môžete tieto informácie vyhľadať aj online!

Popredné britské realitné portály, ako napríklad Rightmove, Zoopla a OnTheMarket, majú k dispozícii informácie o predajných cenách na porovnanie s vlastnou požadovanou cenou.
Výpočet vášho rozpočtu
Keď určíte požadovanú cenu pre svoje vlastníctvo, môžete zistiť, čo si počas pohybu budete môcť dovoliť. Nie ste si istí, kde začať? Vyskúšajte našu bezplatnú kalkulačku, aby ste si dnes vypočítali rozpočet, ktorý máte k dispozícii

Chcete za svoju nehnuteľnosť dosiahnuť najlepšiu cenu? Použite náš rýchly sprievodca na prípravu vášho domu na predaj! To by mohlo zvýšiť vaše šance na rýchly predaj správnemu kupujúcemu za správnu cenu.

 

3. Čo sa stane počas ocenenia majetku?
Každý agent bude mať trochu iný spôsob, ako vykonávať ocenenie vašej nehnuteľnosti, ale zvyčajne existujú 3 kľúčové veci, ktoré môžete očakávať od svojho ocenenia …

 

Zoznámte sa so svojím realitným agentom alebo odhadcom
Realitný agent alebo odhadca by mal prísť v dohodnutom čase a byť pripravený oceniť váš majetok. Mali by vám poskytnúť najnovšie predajné ceny nehnuteľností vo vašej oblasti, ako aj aktuálne požadované ceny nehnuteľností, ktoré sú na trhu. Tieto informácie pomáhajú informovať o ich rozhodnutí a umožnia im oznámiť cenu, ktorú očakávajú.

 

Hodnotenia si vyžadujú čas
Zvyčajne bude menovanie majetku trvať najmenej jednu hodinu. Realitný agent alebo odhadca nehnuteľnosti bude musieť posúdiť každú časť vášho majetku, takže to môže chvíľu trvať. Na druhej strane mohli navštíviť váš majetok už skôr a jednoducho hľadajú aktualizáciu svojich záznamov, takže by to mohla byť aj kratšia návšteva! Uistite sa, že máte dostatok času, pretože neexistuje presný limit na to, ako dlho to môže trvať, a budete potrebovať čas na položenie akýchkoľvek otázok.

 

Zistite hodnotu svojej nehnuteľnosti
Hodnota vášho domu je určená na základe mnohých faktorov, ako je vek nehnuteľnosti, umiestnenie, veľkosť, rozloženie a akékoľvek špecializované funkcie, ktoré má. Agent alebo odhadca tiež porovná vašu nehnuteľnosť s ostatnými, ktorí predávajú alebo nedávno predávajú v tejto oblasti, a mali by vám poskytnúť tieto informácie.

Na konci menovania ocenenia nehnuteľnosti by ste mali porozumieť odporúčanej trhovej cene od každého agenta a mali by ste byť schopní použiť tieto informácie na rozhodnutie, za akú cenu inzerovať svoju nehnuteľnosť.

 

Interiér domu

 

4. Čo by som sa mal pripraviť pred vymenovaním?
Teraz, keď viete, čo môžete očakávať od svojho ocenenia, je čas sa pripraviť. Byť pripravený v predstihu vám zaistí, aby ste čo najviac využili svoje menovanie, takže sa pripravte v týchto 3 oblastiach a získajte maximum z ocenenia nehnuteľnosti …

 

Jarná čistota
Zatiaľ nemusíte pripravovať svoju show show domov. Realitní agenti a odhadcovia nehnuteľností sa počas oceňovania budú pozerať každý deň a pri oceňovaní sa zamerajú na podrobnosti o nehnuteľnosti, ale nie je na škodu nastaviť scénu a zdôrazniť kľúčové vlastnosti vašej nehnuteľnosti. Dajte si trochu jarnej čistoty a lejakov, ktoré pomôžu maximalizovať dostupný priestor, a dokonca môžete pridať nejaké čerstvé kvety!

Je nepravdepodobné, že by odhadca fotografoval v tejto fáze (zvyčajne pri uvedení nehnuteľnosti na trh), ale agentovi to pomôže vidieť domov a porozumieť jeho kľúčovým predajným bodom.

 

Pripravte si papierovanie
Je dôležité mať pri vymenovaní majetku nejaké doklady, aby ste agenta čo najrýchlejšie dosiahli. Ak je odhadca pripravený a vie všetko, čo viete, môže pripraviť presný odhad