Ako hodnotia realitné kancelárie domy a byty? Je to otázka, ktorú dostávame často od kupujúcich, predajcov, prenajímateľov a dokonca aj od priateľov a rodiny. Preto sme si mysleli, že by sme vás všetkých mali nahliadnuť za záves.

veľkosť

Pokiaľ ide o ocenenie vášho domu, realitní makléri sa prirodzene pozerajú na celý rad kritérií. Počet spální, ktoré má nehnuteľnosť spolu s veľkosťou každej jednotlivej miestnosti, ovplyvní spôsob predaja nehnuteľnosti a do značnej miery určí typ kupujúceho. Preto má zmysel, aby makléri brali do úvahy veľkosť domu pri oceňovaní nehnuteľností.

Flexibilita a potenciál

Veľkosť je dôležitá, ale rovnako aj flexibilita domu. Existuje priestor na zmeny? Môžu sa miestnosti transformovať zo štúdií na spálne? Existuje priestor na ďalšiu pridanú hodnotu prostredníctvom renovačných prác? Má nehnuteľnosť už existujúce stavebné povolenie? Všetky tieto a ďalšie body môžu ovplyvniť cenový odhad.

Kúpeľne

Moderné rodiny majú spravidla málo času, takže ďalšie kúpeľne sa v posledných rokoch stali oveľa dôležitejšími. Aj tie najmenšie en suite môžu mať dramatický dopad na ocenenie majetku a ich prítomnosť obyčajne skráti dobu, počas ktorej je dom na trhu.

Kuchyňa

Na to, aby ste zistili, že sa kuchyne predávajú, nemusíte byť raketový vedec, jednoducho sa pozrite na Pinterest a uvidíte, ako veľmi ich ľudia milujú. Ak vás zaujíma otázka „Koľko stojí môj dom?“, Alebo možno uvažujete o tom, ako môžete zvýšiť hodnotu svojej nehnuteľnosti, vaša kuchyňa je dobré miesto, kde začať.

Moderné kuchyne predávajú. Keďže všetci trávime toľko času v tejto časti našich domovov, pre kupujúcich je ľahké zostaviť si predstavu o tom, aké by bolo plné využitie miestnosti. Preto, ak uvažujete o predaji svojho domu alebo bytu, vždy stojí za zváženie inovácie na modernú kuchyňu.

Záhrada

Kým dobrá záhrada bude očividne príťažlivá pre veľkú rodinu, aj malý vonkajší priestor spojený s bytom môže zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti. K konečnému oceneniu prispievajú aj také veci, či je dom orientovaný na juh. V niektorých prípadoch môže mať zle udržiavaná záhrada často nepriaznivý účinok na odhad ceny nehnuteľnosti.

Výzdoba

Na ocenenie bude mať vplyv aj celkový stav dotknutej nehnuteľnosti. Našťastie sa to často dá ľahko opraviť a výsledky môžu mať obrovský vplyv na konečné ocenenie. Jednoduchým odstránením neporiadkov, vyčistením kobercov alebo prilepením tapety – to včetko môže zvýšiť hodnotu vašej nehnuteľnosti.

Súsedia

Ocenenie sa nezastaví na hranici Vášho pozemku. Okolie môže mať tiež vplyv na to, koľko stojí váš dom.

Je dôležité, ako sa vaša ulica javí kupujúcim. Je lemovaná stromami a dobre udržiavaný? Ak áno, váš majetok bude mať hodnotu viac ako podobný dom, ktorému chýba niečo z týchto vecí.

Ďalšími faktormi, ktoré realitné kancelárie zvážia, sú rušné cesty a blízkosť vášho domova a miest, ako sú krčmy a kluby; to všetko bude mať nepriaznivý vplyv na hodnotu nehnuteľnosti.

Školy

Dostat sa do slušnej školy nie je v súčasnosti ľahké, preto je logické, že rodičia sú ochotní presťahovať sa do lepších oblastí, aby mohli svojim deťom dopriať čo najlepší život. Spádové oblasti škôl môžu značne ovplyvniť hodnotu nehnuteľnosti, takže je to určite niečo, čo realitný maklér zohľadňuje pri určovaní hodnoty nehnuteľnosti.

Doprava

Ďalším bodom napojeným na miestnu oblasť je doprava. Dobré dopravné spojenie je nevyhnutné, ak jedna alebo viac rodín musí dochádzať do práce, alebo aj keď jednoducho majú rodinu a priateľov mimo miestnej oblasti a nevlastnia auto.

Toto sú len niektoré z hlavných bodov, ktorým sa realitní makléri budú venovať pri posudzovaniu ceny na Vášho domova. Naše tipy na ocenenie domu vás môžu viesť k tomu, aby ste okolo svojho domu urobili pár jednoduchých úprav, aby ste zvýšili jeho cenu a urobili ho atraktivnejším.

Ak vás zaujíma otázka „Aká je hodnota môjho domu?“ A chceli by ste oceniť dom, jednoducho nás kontaktujte. Prípadne môžete kontaktovať niektorú z našich kancelárií prostredníctvom e-mailu alebo telefónu; náš priateľský personál je vždy po ruke, aby vám pomohol s akýmikoľvek otázkami týkajúcimi odhadu ceny nehnuteľnosti..